Znalosti a dovednosti dobrého realitního makléře

Podle posledních statistických údajů Ministerstva pro místní rozvoj z roku 2013 působí v České republice 15 300 realitních zprostředkovatelů. Na jednoho realitního zprostředkovatele přitom připadá 688 obyvatel. Z celkem 23 sledovaných evropských zemí vykazuje Česká republika v přepočtu na počet obyvatel dokonce nejvyšší počet realitních zprostředkovatelů.

Aby mohl realitní makléř uspět v tak vysoké konkurenci, musí se stát především profesionálem s nezbytnými znalostmi a důvěryhodným chováním.  Na realitním trhu dochází denně k operacím s velkým objemem finančních prostředků. Každý makléř by si proto měl uvědomit, že mu klient svěřuje své mnohdy celoživotní úspory či část svého majetku.

Kvalitní realitní makléř musí být schopen pomoci klientům ve všech záležitostech spojených s prodejem či pronájmem nemovitosti. Rozhodně se nejedná pouze o vyhledání kupujícího. Makléř by měl po konzultaci s vlastníkem správně nastavit nabídkovou cenu, zvolit strategii prodeje a správně nemovitost prezentovat. V případě úspěšného vyhledání kupujícího, zajišťuje bezproblémový průběh obchodu, pomáhá kupujícímu zajistit financování nemovitosti, v součinnosti s právním oddělením zařizuje potřebné smlouvy, úschovu peněz a vklad na katastr.  

Tím ale práce makléře nekončí. Po převodu vlastnického práva makléř předá nemovitost novým majitelům, případně pomůže zúčastněným stranám s odhlášením a přihlášením energií. Bonusem navíc je zajistit kvalitní a spolehlivou stěhovací službu, doporučit kvalitní řemeslníky z okolí, dodavatele internetu či finančního zprostředkovatele, který novým majitelům nemovitost pojistí.

Ideální povahové vlastnosti realitního makléře
Správný realitní makléř je empatický se schopností vcítit se do potřeb a přání klienta a hájit jeho zájmy. Cílem je vždy najít optimální řešení pro obě strany. Vykonávat úspěšně tuto profesi rovněž vyžaduje mít určitou dravost, odhodlání, vytrvalost a silnou vnitřní motivaci.

Makléř se prezentuje svým vystupováním, které by mělo sebevědomé, ale ne arogantní. Velmi důležitá je důvěryhodnost, ochota vše srozumitelně vysvětlit a schopnost reagovat na všechny dotazy vztahující se k předmětné nemovitosti.

Odborné znalosti kvalitního realitního makléře
Realitní makléř jako odborník musí ovládat určité znalosti nezbytné pro tuto profesi:

V praxi to znamená, že se realitní makléř dokáže orientovat v problematice převodu vlastnického práva k nemovité věci či převodu družstevního podílu, zásad fungování katastru nemovitostí, omezení vlastnických práv včetně věcných břemen, stavebních technologiích, financování nemovitosti a daňové problematice.

Školící systém v Reality IQ
Realitní kancelář Reality IQ zajišťuje všem svým makléřům pravidelné školení v unikátním vzdělávacím programu. Po absolvování tematických školení je makléř schopný orientovat se v oblasti realitního trhu a práva, učí se obchodním dovednostem včetně komunikace s klientem a ovládá nejmodernější marketingové nástroje. Samozřejmostí je dodržování etického kodexu, kterým se řídí všichni makléři Reality IQ.

Pokud i Vy chcete prodat bezpečně Vaši nemovitost, neváhejte kontaktovat jednu z našich 30 poboček v sekci pobočky www.realityiq.cz/pobocky

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích