Tržní odhad nemovitosti klíčem k úspěšnému prodeji

Jednou z podmínek úspěšného prodeje nemovitosti je správné nastavení prodejní ceny. Prodávající nejčastěji stanovují cenu pomocí dvou měřítek. Za kolik byla nemovitost pořízena, a jak se pohybují ceny obdobných nemovitostí v okolí. Je ovšem tento postup správný?

Nesprávně nastavená cena nemovitosti může celý obchod zmařit. Uvědomují si to hlavně zkušení realitní makléři, kterým nejde o velký počet prezentovaných nemovitostí, ale o velký počet prodaných nemovitostí. V praxi se můžeme ve většině případů setkat s nadhodnocenými cenami, které potencionální klienty spíše odradí, než aby je přiměly ke sjednání prohlídky. Často je také realitnímu makléři od prodávajících sděleno, že se cena může dodatečně snížit. Jenže pokud již došlo k zahájení inzerce nemovitosti, tak kupující předpokládá, že nabídková cena byla nastavena správně a jakékoliv další slevy pak mohou vyvolat otázku, zdali náhodou není s danou nemovitostí něco v nepořádku. Zkušený realitní makléř tedy udělá maximum proto, aby cenu nastavit tak, aby ji v budoucnu nemusel již nijak upravovat.

Jednou z cest jak nastavit cenu nemovitosti správně je využití sofistikovaných programů monitorující reálné ceny nemovitostí. Například realitní makléři společnosti REALITY IQ dlouhodobě využívají systém CeMap, který vyhodnocuje již prodané nemovitosti a porovnává je s nabídkami, u kterých má k prodeji teprve dojít. Velmi potěšující zprávou je, že tuto službu mohou využívat majitelé nemovitostí bezplatně. Nemusí tak složitě vyhledávat, jak se pohybují ceny obdobných nemovitostí v okolí, ale naopak se mohou věnovat např. úklidu nemovitosti před návštěvou budoucích kupujících.

Stanovení správné ceny je tedy výhodou pro všechny. Prodávající se nemusí bát zdlouhavého prodeje, kupující ví, že cena odráží současný technický stav nemovitosti, místo a čas a realitní makléř si může být jistý, že prodej proběhne ku prospěchu všech zúčastněných stran.

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích