Trend se mění. Lidé mohou získat peníze dříve, než nemovitost prodají

Nejčastějším důvodem prodeje nemovitosti je vyřešení aktuální finanční situace. Mnoho prodávajících ovšem nechce čekat, až se jejich nemovitost prodá. Jaká existují řešení?

Pro některé lidi je nejjednodušší cestou získání nebankovní půjčky. To ovšem přináší svá úskalí. Úroková sazba se mnohdy rovná i půjčené částce. Ne vždy se jedná o seriózní úvěrovou společnost. Navíc může být požadována zástava v mnohonásobně vyšší hodnotě, než je poskytnutá hotovost.  Jak tedy postupovat, když plánujeme prodat nemovitost, ale alespoň část kupní ceny potřebujeme ihned?

Jednou z možností je využití možnosti vyplacení části kupní ceny přímo realitní kanceláří. Na tento způsob pomoci budoucím prodávajícím se specializuje REALITY IQ. Její zástupci totiž dokáží prodávajícímu vyplatit předem sjednanou částku ještě dříve, než se nemovitost prodá. Jedinou podmínkou je souhlas s výhradním prodejem nemovitosti. Finanční obnos není nijak účelově vázán. Peníze lze tedy použít na cokoliv. Získané peníze není potřeba splácet např. v měsíčních splátkách. Vše bude totiž odečteno až z částky získané při prodeji nemovitosti. A pro mnohé asi to nejdůležitější: není potřeba dokládat potvrzení o výši příjmu.

Modelovou situací bývá prodej nemovitosti a následné pořízení nového bydlení, kdy ovšem prodávající s prodejem spěchá a potřebuje získat platbu co nejdříve. A právě bezúčelová půjčka může tuto situaci velmi elegantně vyřešit.  Tím, že realitní kancelář vyplatí peníze dříve, než je nemovitost prodána, přenáší na sebe značné riziko. Jejich cílem je tak prodej nemovitosti v co možná nejkratší době. Což je ovšem opět výhoda pro prodávajícího. Ten se nemusí bát, že o prodej jeho nemovitosti nebude náležitě postaráno, ba naopak. Pokud realitní kancelář již předem investovala své prostředky, tak udělá maximum proto, aby se obchod uskutečnil co nejdříve a současně za co nejvyšší cenu.

Využití půjčky od REALITY IQ může být také využito např. k oddlužení nemovitosti, vyplacení exekuce, úvěru a podobně. Nemovitost bez zástavy je totiž pro budoucí kupující mnohem zajímavější a v mnoha případech jsou ochotni zaplatit i vyšší částku, než když na nemovitosti váznou zástavní práva či hrozí exekuce.

Pokud přemýšlíte o prodeji nemovitosti, nedívejte se pouze na loga realitních kanceláří, či na jejich hezky zpracované www stránky. Zaměřte se také na rozsah služeb. Možná právě vy budete potřebovat vyřešit více, než jen samotný prodej. 

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích