Rozhovor s makléřem měsíce

„Je to hlavně o rychlosti a přístupu k lidem,”
říká ROMAN KOTEK, nejlepší makléř února

Roman Kotek měl v únoru napilno. I proto “posbíral” za únor téměř veškerá ocenění za dobře odvedenou práci. Byl naším nejlepším makléřem a aby to nebylo málo, také jeho dvě pobočky obsadily první (Kolín) a třetí (Praha) místo. Navíc, Roman už ocenění nejlepší makléř měsíce získal nedávno. Když jsme si spolu v říjnu povídali, rozhodným hlasem vyprávěl, že jeho cílem je, aby se pražská pobočka pod jeho vedením dostala na špici v rámci sítě Reality IQ. A očividně, našlápnuto má k tomu více než dobře.  

Romane, pobočku v Praze vnímáte jako výkladní skříň naší firmy. Jak se “perete” se zdejší silnou konkurencí? 
Je to vše hlavně o rychlosti a přístupu k lidem. V Praze jsou zákazníci v porovnání třeba s Kolínem mnohem více právně zdatní, tudíž je potřeba zvládat perfektně plán prodeje a dobře jej prezentovat klientům. Mám velkou oporu ve dvou svých makléřích - Veronice Kacafírkové a Milošovi Vondráčkovi, kteří jsou v Praze již několik let dobře zaběhnutí.

Podle čeho si vybíráte lidi do svého týmu?
Zastávám pravidlo, že dám šanci každému, kdo opravdu o tu práci projeví zájem… Nejlépe však krásná žena v sukni a v podpatcích :)

Jak na sobě pracujete Vy jako manažer? Co rád čtete, co vás motivuje být lepší?
Největší motivace pro mně jsem já sám. S ohledem času si říkám, že to, co jsem dnes dokázal, jsem si vlastně vždycky jen přál a nyní si to plním. Budu se opakovat, ale žiji si svůj sen. A co čtu? Právě nyní mám rozečtenou knihu Bohatý táta, chudý táta.

Po několika měsících jste opět zvítězil v soutěži o Makléře měsíce, co jste prodal tentokrát?
V únoru se mi povedlo prodat čtyři rodinné domy. Z toho tři z nich jsem prodával zhruba rok. Takže to vítězství beru trochu s rezervou, prostě se to sešlo. Větší radost mám z toho, že se mi tyto domy podařilo prodat a prodávající jsou spokojení.

V tuto chvíli vedete souběžně dvě pobočky. Kolín se stal v únoru nejlepší kanceláří a Praha vyšplhala na třetí stupínek, co na to říkáte?
Je to velká paráda a zároveň závazek nepolevit. V Kolíně i v Praze jsme překonali osobní rekord v měsíčním obratu. Více než můj výsledek mě potěšily výkony našich makléřů. Na druhém místě v TOP 10 skončil Miloš Vondráček a třetí byl David Ševčík z Kolína, navíc ještě na páté příčce se umístila Veronika Kacafírková.

Jak jste to oslavili?
Oslava ještě přijde, ale minulý týden jsme narychlo právě s Milošem a Davidem odjeli na pár dní do Alp, kde jsme si báječně odpočinuli. Jak jsem říkal, Miloš a Veronika jsou zkušení makléři. Ovšem David začal před několik měsíci, zpočátku činnost makléře kombinoval s prací průvodčího na dráze. Nakonec pomyslné kleštičky odhodil a věnuje se už jen realitám. Únor byl jeho první měsíc, kdy pracuje naplno a hned z toho vzniklo třetí místo!

A poslední otázka na závěr: Jak rád odpočíváte od práce?
Volný čas trávím nejraději hraním počítačových her, hlavně World od Tanks, je to pro mě odreagování. Jinak rád jezdím na výlety a teď zrovna se zkouším naučit lyžovat.

 

Romane, děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho spokojených klientů a úspěšných obchodů.

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích