Rozhovor s makléřem měsíce - Ladislavem Korejtkem

Ladislav Korejtko z Pardubic pracuje v realitní kanceláři čtvrtým rokem.

V průběhu svého života se živil různými činnostmi. Před vstupem do světa realit vedl dlouhá léta agenturu, která pořádala nejrůznější kulturní akce, jako byly například koncerty nejznámějších osobností české hudební scény nebo soutěž Missis.

Při zahájení spolupráce s Reality IQ ihned směle prohlašoval, že chce dělat "velké" obchody. Svůj slib dodržel. V srpnu se stal makléřem měsíce především díky úspěšně dokončenému převodu hotelu v Jizerských horách. 

Proč jste se chtěl věnovat hlavně velkým obchodům?

Zdálo se mi, že takové transakce umí málokdo zrealizovat. Zakousnul jsem se do toho a začal vyhledávat nabídky dražších vil a komerčních nemovitostí. To neznamená, že bych se vyhýbal klasickému prodeji. Zrealizoval jsem například převod několika bytů a pozemků v Pardubicích a okolí.

Byla to sázka na správnou kartu?

Úspěch se rozhodně nedostavil hned. Prošel jsem si řadou nezdarů. Například na jednu lukrativní vilu na pražském Břevnově jsem měl celkem 65 zájemců, a přesto se mi ji nepodařilo prodat. Takovou malou náplastí bylo, že jeden z těch zájemců mi nedávno doporučil jinou nemovitost na prodej.

Byl prodej hotelu v Bedřichově u Jablonce nad Nisou snazší?

Měl jsem už více zkušeností a nejásal při každé poptávce, která se ozvala. Zájemců bylo celkem osm a jeden z nich projevil opravdu vážný zájem. Jednání o koupi se ke konci trochu zkomplikovala, ale nakonec jsme vše zdárně dotáhli do úspěšného konce.

Co připravujete dalšího?

Momentálně velmi intenzivně jednám o jednom klášteru, který bychom měli exkluzivně nabízet. Pevně věřím, že se stane další zajímavou a tou "velkou" nemovitostí, kterou úspěšně prodám.

Kolik si myslíte, že by měl realitní makléř mít nabídek ve svém portfoliu?

Každý jsme trochu jiný. Já jsem se rozhodl, že budu mít radši méně nabídek, kvalitních a jedině exkluzivně. Nejsem typ obchodníka, který by se zároveň staral o 30 a více nemovitostí.

Láďo, děkujeme za rozhovor

 

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích