Pronájmy bytů mají svá pravidla

V České republice stále žije více lidí ve vlastním bydlení, než v nájmu. Ve světě to ovšem bývá naopak. Ceny nemovitostí jsou v některých zemích tak vysoké, že nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nemovitostech určených k pronájmu. A nemusí jít pouze o byty. Běžně se pronajímají také rodinné domy. Při výběru nemovitosti určené k pronájmu je ovšem nutné brát v potaz nejen samotnou nemovitost, ale také smluvní vztah mezi pronajímatelem a nájemcem.

Většina realitních makléřů nebude mít problém s přípravou Smlouvy o nájmu bytu či rodinného domu. Nicméně, i zde doporučujeme konzultaci s právním zástupcem. Jde zejména o povinnosti a práva nájemce. Mnohdy bývá tento odstavec přehlédnut a následně může dojít k nepředvídaným komplikacím.

Smlouva o nájmu bytu by měla hlavně obsahovat:

Čím je smlouva o nájmu bytu podrobnější, tím zpravidla lépe předchází možným nesrovnalostem. Nejen mnoho vlastníků nemovitostí, ale i samotných nájemců trvá na tom, aby bylo vše řádně sepsáno. Doporučujeme svěřit svou nemovitosti do rukou zkušeného realitního makléře, který má dlouhodobé zkušenosti nejen s prodejem, ale také pronájmy nemovitostí. Pokud si ovšem necháte předloženou smlouvu schválit vašim právním zástupcem, tak chybu rozhodně neuděláte. Ba naopak.

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích