Měsíc listopad vynesl na pozici nej makléře dvě ženy

„Do práce se těším. Největší motivací je pro mne to, že dělám, co mám ráda,” říkají shodně Věra Kubová a Božena Chmielová.

Dvě makléřky. Dvě ženy. Co ještě mají společného Věra Kubová a Božena Chmielová kromě toho, že se staly nejlepšími makléřkami za listopad? Položili jsme jim stejné otázky a našli jsme další podobnosti. Ostatně, posuďte sami.

 

Říká se, že nejtěžší je překonat sama sebe. Věro, Boženko, jak se motivujete při práci?
Věra Kubová: „Práce mě sama o sobě baví a naplňuje. Žádné speciální povzbuzovací metody proto nepotřebuji. Do práce se nenutím, ale těším. Když jsem v realitách začínala pracovat, nejednou jsem se ocitla v situaci, že jsem musela zatnout zuby. Zapřít se, vydržet. Pamatuji si, že jsem si tehdy dala jednoduchý cíl: Řekla jsem si, že když se během čtyř měsíců nic nezmění, není to práce pro mě a zkusím dělat něco jiného. Právě daný časový horizont mi pomohl se soustředit na to důležité, plánovat si jednotlivé dny i práci s klienty.

A vy, Boženko?Realitní činnosti se věnuji už 15 let. Za tu dobu jsem se naučila překonávat hodně překážek, motivací je pro mne spokojený klient.”

 

Popište nám prosím, jak začíná Váš den?
Věra Kubová: „Jsem máma, takže každý den začínám tím, že přichystám dceru do školy. Poté si sedám k počítači a pracuji. Každý den je pro mne jiný a to, co mě v daný den čeká, si plánuji předem. Neznám proto celý týden dopředu, co budu dělat v pátek, ale postupně si úkoly během měsíce i týdne rozplánuji a následně je pak i plním. Moje práce je také plná nečekaných změn a momentů, na které pružně reaguji a přizpůsobuji jim svůj harmonogram.”

Božena Chmielová: „Mám to podobně. Můj pracovní den začíná hned ráno a to již cestou do kanceláře. Během ní řeším různé pochůzky, několik vyřizování v bankách, na úřadech a tak dále. V kanceláři mě pak čeká spousta kancelářské práce, samozřejmě náběry nemovitostí, prohlídky, rezervace, podpisy kupních smluv, práce v našem interním systému. S prací končím kolem deváté hodiny večer.”

V listopadu jste shodně obsadily 1. místo v soutěži o Makléře měsíce. Co to pro Vás znamená?
Věra Kubová: „Je pro mne hezkým završením tohoto roku. A jsem za to moc ráda. Celkově jsem s celým průběhem roku 2016 spokojená, dařilo se mi.”

Božena Chmielová: „I pro mne je další motivací v práci a hlavně chci být vzorem pro ostatní makléře v mé pobočce v Třinci.”

 

Co podle Vás stojí za Vaším úspěchem?

Božena Chmielová: „Musíte mít v nabídce nemovitosti s dobrou cenou. Té dosáhnete neustálým kontaktem s prodávajícími tím, že si u nich získáte důvěru. Pak také je důležitá píle. Pracuji od 8 ráno do 20 hodin večer, od pondělí až soboty, takže i za tmy dělám prohlídky. Svou roli hraje i dobré znalost psychologie, kterou musím vždy vhodně použít i u kupujících, aby podepsali rezervaci, než emoce vyprchají.”

Věra Kubová: „Pracuji pořád, stejně každý měsíc. Říci dopředu, který měsíc bude úspěšnější než jiný, neumím. Veškeré své obchody stavím na základě důvěry a mezilidských vztahů. V praxi to pak vypadá tak, že mě klienti doporučují dál, svým dalším známým. Dělám svou práci poctivě a to se mi vyplácí. V listopadu jsem se navíc chystala na dovolenou a pohánělo mě to, že jsem všechny zakázky chtěla mít už uzavřené.”Co Vás na Vaší práci nejvíce baví?
Božena Chmielová: „Líbí se mi možnost prohlubovat si znalost realitního trhu a pak mít osobní přístup ke každému z mých klientů. Snažím se znát jejich potřeby i přání, abych jim mohla navrhnout to nejlepší možné řešení.”

Věra Kubová: „Mám velkou radost, že se mi vracejí klienti a že na mne dávají kontakt dál, svým známým a rodině. Zakládám si na osobním přístupu, který pro mne není jen jakousi otřepanou frází. Někdy je to zdlouhavé, ale energie, kterou do nich takto vkládám, se mi pak zase vrací. A z toho mám hezký pocit.”

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí do dalších obchodů.

                      

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích