Jak zabezpečit nemovitost v době dovolených

V období letních prázdnin směřují tisíce rodin na vysněnou dovolenou. Ať už jedou na zahraniční, nebo tuzemskou, zapomínat by neměli na zabezpečení domácnosti po dobu své nepřítomnosti. Právě v letních měsících totiž dochází ke zvýšenému počtu vloupání nejen do bytů, ale i rodinných domů. Dnes se tedy zaměříme na to, jak co možná nejlépe zamezit návštěvě „nechtěného hosta.“

Požádejte sousedy
Pokud máte dobré sousedské vztahy, využijte jich. Sousedovi se můžete svěřit, že nebudete doma a poprosit ho, aby vám hlásil cokoli podezřelého. Pokud bydlíte v rodinném domku nebo dobře přístupném bytě, domluvte se, že bude dávat pozor také na to, jestli nejsou například porušené vstupní dveře nebo okno.

Simulujte přítomnost
Pokud nejde zloděj najisto, můžete ho zmást celou řadou osvědčených triků. Pořiďte si časovač do zásuvky a zapojte do ní rozsvícenou lampu u okna, které je vidět z ulice. Podobným způsobem můžete zejména v nočních hodinách spouštět rádio, které bude slyšet přes vstupní dveře. Dobrou metodou je také přelepit dočasně jméno na zvonku. Mnoho zlodějů v bytových domech zvoní u vstupních dveří, a pokud se nikdo neozývá, dohledají si dveře se stejným jménem a jdou v podstatě najisto.

Pozor na sociální sítě
Pokud se chcete pochlubit svojí vysněnou destinací např. na Facebooku, buďte opatrní. Stejně tak s informacemi, kam a na jak dlouho odjíždíte. Jestliže je chcete mermomocí sdílet, učiňte tak pouze v kruhu svých přátel. Facebook tuto funkci již delší dobu umožňuje. K informacím se nedostane nikdo nepovolaný. A pokud chcete být úplně v klidu, můžete také dočasně změnit jméno jak na zvonku, tak na vstupních dveřích - v případě, že si zloděj na sociální síti nebo jinde najde vaši adresu, překazíte mu jeho řádění, bude si myslet, že už dávno bydlíte jinde.

Využijte možnosti techniky
Věděli jste, že kamerový systém je možné pořídit už za pár tisíc? Navíc takový, který můžete pohodlně ovládat přes smartphone. Umístěte kameru na vhodné místo v domácnosti a nechte si poslat snímek, kdykoli se něco šustne. A mějte připravený plán, co dělat, když se bude doma pohybovat kdokoli nepovolaný - rozhodně není vhodné volat kamarádům, sousedovi nebo příbuznému, aby zakročil. V takovém případě vždy jen policii, abyste někoho zbytečně neohrozili na zdraví či životě.

Nepodceňujte pojištění nemovitosti a domácnosti
Svou nemovitost můžete zabezpečit nejen mechanickým nebo elektronickým způsobem, ale také pojištěním nemovitosti či domácnosti. Pojištění domácnosti se vztahuje na movité věci, které tvoří vnitřní vybavení domácnosti (např. elektronika, nábytek, cennosti, kuchyňská linka atd.). Oproti tomu pojištění nemovitosti kryje škody na samotné nemovitosti a stavebních součástech, které jsou s danou budovou pevně spojeny (např. radiátory, okna, zdi atd.). Přehled o nabídkách jednotlivých pojišťoven naleznete na jednom místě, a to na on-line srovnání s kalkulací pojištění majetku Chytrého Honzy.

Ať už se rozhodnete zabezpečit vaši domácnost jakkoliv, vždy mějte na paměti, že není dobré jakkoliv upozorňovat na cennosti v domácnosti. To platí na rodinné domy, do kterých je díky velkým oknům v přízemí dobře vidět. Nechat na stole např. řetízek, náušnice, počítač či tablet, také nepatří k nejlepším nápadům.

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích