“Chci jít stále kupředu,” říká Roman Kotek.

Romane, blahopřeji k Vašemu jmenování oblastním manažerem Reality IQ. Trochu Vás vyzpovídám a začnu lehce filosoficky: Co pokládáte za úspěch?
Za úspěch pokládám to, když člověk dokáže sám v sobě najít odvahu jít si důsledně za svými sny. To je podle mého základ úspěchu.

Na stole máte více než požehnaný počet trofejí, které mapují Vaši kariéru v RIQ. Kde jiní jdou nesmělým tempem, Vy kráčíte mílovými kroky. Čím to je?
Dle mého názoru je to odměna za práci, kterou dělám naplno. Samozřejmě se snažím do tohoto víru neustále strhávat i tým lidí, které okolo sebe mám a bez kterých bych těchto úspěchů nikdy nedocílil. Nemalý podíl na tom má i má přirozená soutěživost a neustálý hlad po tom něco dokázat.Pojďme spolu zavzpomínat: S jakými pocity jste v RIQ začínal pracovat?
Hned, jak jsem do firmy nastoupil, a bylo to opravdu tak, že jsem ráno přišel na pohovor a odpoledne již exportoval zakázky, jsem ucítil šanci, že to je to pravé pro mě a že zde mohu něco dokázat. Někam se posunout, i když jsem úplně nevěděl kam.

Co bylo na počátku Vaší práce makléře nejtěžší?
Když jsem vstoupil do RIQ, tak naše kolínská pobočka patřila pod Radima Volka, dnes finančního ředitele. Radim nám vždy kolem 25. dne v měsíci volal, proč ještě není nic v uzávěrce a nám postupem času docházely výmluvy. Jemu se velmi obtížně sděluje slovo “ne” nebo “nejde”. Dodnes si vážně myslím, že kdyby kolem tohoto data obvolával všechny makléře ve firmě, tak nám musí vzrůst produkce. Aspoň o polovinu :-)

Jak byste sám sebe za své kolegy popsal?
Jsem velice soutěživý a chci jít stále kupředu. Největší fígl mého života je to, že dokážu vše, co se mi nedaří, rychle překonat a využít ve svůj prospěch. I díky tomu se mi daří vyřešit obchod s různými typy často složitých klientů. Kolega Vojta Beran s oblibou říká, že se dokážu domluvit s právníkem i s jezeďákem (smích).

Bez koho / čeho byste se v práci neobešel?
Na prvním místě jsou rozhodně lidé okolo mne. Bez kontaktu s lidmi si nedokážu představit pracovat. Oporou mi je, že když nevím kudy kam, mohu požádat o pomoc třeba Martin Frízela. Pak je to telefon, výkonný PC s myší (World of Tanks bez myši prostě hrát nejde), příjemné pracovní prostředí a milé asistentky, díky kterým se v práci můžeme všichni hned usmívat.

Prosím o rychlý kvíz:
Pivo / víno? Pivo.
Fotbal / hokej? Hokej.
Kniha / film? Film.
Moře / hory? Moře.
Košile / triko? Košile.

Na závěr: Kde se vidíte za 5 let?
Za pět let se vidím na ředitelském postu v Reality IQ. :-))

UDĚLÁME PRO VÁS
marketing zakázky
poradenství
finanční služby
právní služby
zjistit vše
Investiční projekt Pánské Dubenky
Bývalá továrna Singer láká k investici
zjistit vše
ZNÁTE NĚKOHO KDO PRODÁVÁ NEMOVITOST?
Získejte až 10.000 Kč!
zjistit vše
KARIÉRA
Nastartujte svou kariéru s nejrychleji rostoucí realitní kanceláři v ČR.
zjistit vše

NAPSALI O NÁS - realityIQ v médiích